Untitled Document

Elektronik Belge Yönetim Sistemi

İç Kontrol
Untitled Document

Bilimsel Araştırma Formları

Online Hizmet içi Eğitim Modülü
Bugün Nöbetçi Eczaneler
ÖZCAN ECZANESİ
Yeni Mah.Şehit Ersan Sok. No:8/B BURDUR
(0248) 2334127
Aylık Nöbetçi Eczane Listesi

 Hava Durumu

Bugün Hava Durumu
 
 
 
 
 
5 Günlük Hava Tahmini

Untitled Document Untitled Document

Untitled Document 
Ulaşılabilir Sağlık Müdürlüğü
   
      

Türkiye’de ilk defa Burdur’da gerçekleştirilen “Engelli Takip Sistemi” uygulamasından sonra, Sağlık İl Müdürlüğü’nün Toplantı Salonu’nda “Ulaşılabilir Sağlık Müdürlüğü” Projesi’nin tanıtımı, basın mensuplarına yapıldı. Toplantıya, Sağlık İl Müdürü Uzm. Dr. Sırrı ŞENBAYRAM, Müdür Yardımcısı Dr. M Murat ERK, Şube Müdürü Ramazan ÇAKIROĞLU ile şube çalışanları katıldı.

     Çalışma hakkında basın mensuplarına bilgi veren İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Sırrı ŞENBAYRAM, “Toplumların gelişmişlik göstergelerinin en önemlisi sağlık hizmetlerinin kalitesidir. Kalite ise verilen sağlık hizmetinin kusursuz ve mükemmel olmasının yanında ihtiyaç duyan her vatandaşımızın bu hizmetlere eşit ve kolay bir şekilde ulaşabilmesiyle ölçülmelidir. Burdur İl Sağlık Müdürlüğü olarak “Herkes için Sağlık” misyonuyla tüm halkımızın sosyal ve ekonomik açıdan verimli bir yaşam sürmelerine olanak tanıyacak bir sağlık düzeyine erişmelerinin sorumluluğunu taşıyoruz” dedi.

     Açıklamasına devam eden Müdür Şenbayram, “Engellilerimiz toplumun bir parçası değil, bütünüdür. Çünkü hepimiz birer engelli adayıyız ve hayatın karşımıza neler çıkaracağını bilemiyoruz. Engelli olmak ya da olmamak bizim tercihimiz değildir. Bu yüzden hepimiz daha duyarlı olmalıyız. Ancak bireysel duyarlılıklar toplumsal farkındalığın oluşmasını sağlasa da, aslolan karar vericilerin, hizmet sunucuların farkında olmasıdır. Böylece engellilerin günlük yaşamla baş edebilmesi ve toplumsal hayatta varolabilmesi adına bu bilincin hizmete dönüştürülmesi gerekir” dedi.

     Sağlık İl Müdürü Uzm. Dr. Sırrı Şenbayram’ın konuşmasının ardından, Şube Müdürü Ramazan Çakıroğlu, basın mensuplarına “Ulaşılabilir Sağlık Müdürlüğü” hizmetini anlatan bir sunum yaptı. Şube Müdürü Çakıroğlu, “İletişimde Engelleri Kaldırıyoruz projesi ile de doğrudan kurumumuza başvuramayan ancak bilgiye erişim ihtiyacı duyan işitme ve konuşma engellilerimizin sorunlarını çözmeye çalışıyoruz. İşitme engelliler artık sadece cep telefonlarını kullanarak ya da kısa mesaj özellikli sabit hatlarından Müdürlüğümüze 0248 233 33 59 numaralı telefondan kısa mesajla ulaşabilecekler. Alanında uzman personelimiz tarafından alınan mesajlar ilgililer tarafından değerlendirilerek, yine aynı yöntemle en kısa sürede engellilerimize bilgi verilecek” dedi. 

Untitled Document

 
     
  © Burdur Sağlık Müdürlüğü
Yeni Mah. İsmet İnönü Cad. No:42
Tel: 0248 233 48 59 Fax: 0248 233 45 51
E-Posta: burdur@saglik.gov.tr