Untitled Document

Elektronik Belge Yönetim Sistemi

İç Kontrol
Untitled Document

Bilimsel Araştırma Formları

Online Hizmet içi Eğitim Modülü
Bugün Nöbetçi Eczaneler
ÖZCAN ECZANESİ
Yeni Mah.Şehit Ersan Sok. No:8/B BURDUR
(0248) 2334127
Aylık Nöbetçi Eczane Listesi

 Hava Durumu

Bugün Hava Durumu
 
 
 
 
 
5 Günlük Hava Tahmini

Untitled Document Untitled Document

Untitled Document 
Gelecek Yaşam İçin Doğa Sağlıktır Projesinin Basın Lansmanı Yapıldı
    
       İl Sağlık Müdürlüğümüz ile Lisinia Yaban Hayatı Koruma ve Rehabilitasyon Merkezi, doğaya dost sağlıklı çocuklar yetiştirerek, gelecek nesillere yaşanılır sağlıklı bir dünya bırakmayı hedeflemektedir. Genelde Çocuklarımıza öğüt veririz ancak uyarmaktan öte gitmeyiz ancak bu projeyle çocuklarımıza yol gösteriyoruz ve alternatifler sunuyoruz. Yapmayı planladığımız aktiviteleri de buna göre seçiyoruz.
     Bilindiği üzere; günümüzde çocuklar gittikçe doğadan uzaklaşıyorlar. Televizyon, bilgisayar ekranları ve alışveriş merkezleri çocukların en büyük oyun alanları haline geldi. Kısacası son yıllarda hızla değişen ailelerin yaşam tarzı ve tempoları çocukları olumsuz yönde etkilemeye başladı. Çocuklarda aşırı kilo ve kolesterol gibi sağlık problemleri, duygusal tatminsizlikler, hırçınlıklar, aşırı hareketlilik, dikkat eksikliği ile ilgili problemler, zayıflayan sosyal beceriler ve hatta küçük yaşta ortaya çıkan depresyonlar gibi. Bu durum özellikle çalışan ailelerin çocukları başta olmak üzere ailelerinden izole bir yaşam süren çocukları da etkilemektedir. İleriki dönemlerde fiziksel ve ruhsal yönden sağlık sorunları yaşamalarının yanı sıra doğa oyunlarına yabancı hatta hiç bilmeyen günümüz çocukları yetişmektedir.
     Gelecek Yaşam İçin Doğa Sağlıktır Projesi; çocukları doğaya, açık havada, özgürce oynamaya, koşmaya, görmeye, dokunmaya, koklamaya keşfetmeye yönelten aktif bir projedir.
Aynı zamanda,
  • Özellikle çocukları bilgisayar ve playstationdan koparıp doğayla buluşturmayı,
  • Bilgisayar bağımlılığının getirdiği sedanter yaşam obezite ve beraberindeki kalp damar hastalıkları, psikiyatrik bozukluklar, görme bozuklukları ve diğer nörolojik rahatsızlıkların önüne geçmeyi,
  • Doğa bilincinin aşılanacağı,
  • Çocukların toprakla buluşacağı,
  • Dalından meyvenin tadını alacakları,
  • Yaban hayatını yakından görecekleri,
  • Gölün değerinin anlatılacağı,
Nihai olarak doğa bilincini yerleştirmeye yönelik bir projedir.
     Bu çerçevede Burdur İl Sağlık Müdürlüğü ve Lisinia Yaban Hayatı Koruma Merkezi işbirliğiyle hayata geçirilen "Gelecek Yaşam İçin, Doğa Sağlıktır" projesi tanıtım toplantısı, İl Sağlık Müdürlüğümüz toplantı salonunda İl Sağlık Müdürümüz Uz. Dr. Sırrı ŞENBAYRAM, Lisinia Yaban Hayatı Rehabilitasyon Merkezi kurucusu Veteriner Hekim Öztürk SARICA, İl Sağlık Müdürlüğümüz yöneticileri ve personelimiz ile Lisinia Gönüllüleri katılımıyla gerçekleşti.
Untitled Document

 
     
  © Burdur Sağlık Müdürlüğü
Yeni Mah. İsmet İnönü Cad. No:42
Tel: 0248 233 48 59 Fax: 0248 233 45 51
E-Posta: burdur@saglik.gov.tr