Untitled Document

Elektronik Belge Yönetim Sistemi

İç Kontrol
Untitled Document

Bilimsel Araştırma Formları

Online Hizmet içi Eğitim Modülü
Bugün Nöbetçi Eczaneler
UÇAN ECZANESİ
Yeni Mah. Şehit Ersan Cad. No:7/C BURDUR
(0248) 2335900
Aylık Nöbetçi Eczane Listesi

 Hava Durumu

Bugün Hava Durumu
 
 
 
 
 
5 Günlük Hava Tahmini

Untitled Document Untitled Document

Untitled Document 
Kırıkçı ve Çıkıkcılara Dikkat
 
            Burdur İl Sağlık Müdürlüğü olarak  halk arasında kırıkçı- çıkıkçı vs. olarak bilinen kişilere  itibar edinilmemesi hususunda halkımızı önemle uyarıyoruz. Bu şahısların uyguladığı tedavi yöntemlerin bir çoğu bilimsellikten uzak olduğu gibi, mevcut hastalığın daha da ağırlaşmasına neden olmaktadır. Daha da kötüsü bu tarz hatalı tedaviler sonrası oluşan hasarlar çoğu zaman geri dönüşümsüz ve sakat bırakıcı tarzda olabilmektedir.     
Halkımızın meydana gelen yaralanma ve sakatlanmalarda mutlaka hastanelere başvurmaları gerekmektedir. Modern Tıpta meydana gelen gelişmeler Ortopedi ve Travmatoloji ile Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon alanlarına da yansımaları mevcuttur. Bu bilim dalları birçok kırık ve çıkık vakasını başarıyla ve tam şifayla tedavi edebilmektedir. Modern tedavi yöntemlerinin birçoğu İlimizdeki 2. Basamak sağlık kuruluşlarında da başarıyla uygulanmaktadır.     
Bu kapsamda  halk arasında “kırıkçı-çıkıkçı” olarak anılan kişilere itibar edilmemesi ve bu kişilerin tespitinde mutlaka İl Sağlık Müdürlüğüne başvurulması gerekmektedir. İl Sağlık Müdürlüğü olarak şikayet büyük bir özenle incelenmekte ve söz konusu şahıslara karşı cesaret ve kararlılıkla yasal cezai müeyyideler uygulanmaktadır.  Ayrıca ilgili şubeler tarafından sadece şikayetler beklenmeyip saha ziyaretlerinde de halkımızla birebir diyalog ortamları oluşturulup bu tarz çalışan şahısların varlığı sorgulanmaktadır. Kırık-çıkıkçı olarak bilinen şahısların yasalarımız tarafından tabiplere verilen tıbbi uygulamaları yapmalarının kanunlarımızda ciddi cezalar ile cezalandırıldığını da bilmeleri gerekmektedir. Halkımıza ve kamuoyuna arz eder sağlıklı günler dilerim.                                                                                        
Untitled Document

 
     
  © Burdur Sağlık Müdürlüğü
Yeni Mah. İsmet İnönü Cad. No:42
Tel: 0248 233 48 59 Fax: 0248 233 45 51
E-Posta: burdur@saglik.gov.tr