Untitled Document

Elektronik Belge Yönetim Sistemi

İç Kontrol
Untitled Document

Bilimsel Araştırma Formları

Online Hizmet içi Eğitim Modülü
Bugün Nöbetçi Eczaneler
ÖZCAN ECZANESİ
Yeni Mah.Şehit Ersan Sok. No:8/B BURDUR
(0248) 2334127
Aylık Nöbetçi Eczane Listesi

 Hava Durumu

Bugün Hava Durumu
 
 
 
 
 
5 Günlük Hava Tahmini

Untitled Document Untitled Document

Untitled Document 
Sağlıklı Beslenen Süper Kahramanlar Projesi
      
 
       Çocukken küçük yaşlardan itibaren sağlıklı beslenme alışkanlıklarının kazandırılması, ileriki yaşlarda şişmanlık problemini ortadan kaldıracaktır. Sağlıklı, yeterli ve dengeli beslenme herkes için, özellikle de çocuklar için gereklidir; çünkü bu dönemde kazanılacak beslenme alışkanlıkları yaşam boyu sürdürülmektedir. Özellikle hızlı büyüme ve gelişme süreci olan bebeklik, çocukluk ve adölesan döneminde kazanılan doğru beslenme alışkanlıkları bireylerin yeterli, dengeli ve sağlıklı beslenmelerinin sağlanması açısından da önem kazanmaktadır.
     Öğrencilerin beslenmesine yönelik birçok eğitimler yapılmakta, matbu dökümanlar dağıtılmakta ancak birçoğu kalıcı olmamakta ve alışkanlık haline gelmesi yeterince sağlanamamaktadır. Bu durum obezite ile savaşın ve sağlıklı beslenmenin önünde büyük bir engel olarak durmaktadır.
     Oysa çocukların yaratıcı ve hayal gücü yüksek zihin yapılarına hitap ederek sağlıklı beslenme alışkanlığını kazandırmak mümkün. Bunun için proje kapsamında yapacağımız faaliyetler sonucunda sağlıklı beslendiği tespit edilen ilköğretim 1. Sınıf öğrencilerinin çizgi film kahramanlarının kostümleriyle çektiğimiz renkli ve eğlenceli resimlerini okullarının dikkat çeken noktalarına asarak “ayın sağlıklı beslenen süper kahramanlarını” oluşturacağız. Her ay seçeceğimiz okulun süper kahramanları bir sonraki ayın da süper kahramanı olmak için sağlıklı beslenme alışkanlıklarını devam ettirecek diğer öğrencilerde sağlıklı besinleri tercih etmeye başlayacaklardır. Böylelikle çocukların dünyasına onların gözünden bakmış beslenme alışkanlığını düzene sokmuş olacağız. 
Untitled Document

 
     
  © Burdur Sağlık Müdürlüğü
Yeni Mah. İsmet İnönü Cad. No:42
Tel: 0248 233 48 59 Fax: 0248 233 45 51
E-Posta: burdur@saglik.gov.tr