Untitled Document

Elektronik Belge Yönetim Sistemi

İç Kontrol
Untitled Document

Bilimsel Araştırma Formları

Online Hizmet içi Eğitim Modülü
Bugün Nöbetçi Eczaneler
ÖZCAN ECZANESİ
Yeni Mah.Şehit Ersan Sok. No:8/B BURDUR
(0248) 2334127
Aylık Nöbetçi Eczane Listesi

 Hava Durumu

Bugün Hava Durumu
 
 
 
 
 
5 Günlük Hava Tahmini

Untitled Document Untitled Document

Untitled Document 
Tıp Bayramı Etkinliklerle Kutlandı
    
      

           Tıp Bayramı Etkinlikleri sabah yapılan Çelenk Koyma Töreni ile başladı. Atatürk Anıtı’na çelengi İl Sağlık Müdürümüz Dr. Mehmet Metin Demir, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Reha Sermed Aygören ve Halk Sağlığı Müdürü Dr. Sevinç Sütlü ve beraberindeki heyet birlikte sundular. Ardından Sağlık Müdürlüğü, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği, Halk Sağlığı Müdürlüğü, Tabip Odası, Aile Hekimleri Derneği yöneticileri ve sağlık çalışanlarından oluşan bir heyeti, Sayın Vali Şerif Yılmaz kabul ederek tüm sağlık camiasının tıp bayramını kutladı. Akabinde Vali Yardımcımız Sayın Hayri Sandıkçı’yı ve sağlık kurumlarını ziyarette bulunan heyet, emekli hekimlerden Uzm. Dr. Dündar Güçlü'yü evinde ziyaret ederek Tıp Bayramını kutladı.
         Günün anlam ve önemine ilişkin Müdürlüğümüz Konferans Salonunda düzenlenen Tıp Bayramı Programına; Sayın Vali Şerif Yılmaz’ın yanı sıra İlimiz kurum idarecileri, doktorlar ve sağlık çalışanları katıldı.
      Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda “Bazen Küçük Bir An İçin Ömür Bile Verilir”, “15 Temmuz En Uzun Nöbet” ve “Gelenekten Geleceğe” konulu hazırlanan videoların gösterimi yapıldı. İl Sağlık Müdürümüz Dr. Mehmet Metin Demir, günün anlam önemine ilişkin konuşmasında “sağlıkta bugün geldiğimiz noktanın altını çizerek, hekimlerin ve sağlık çalışanlarının sağlık hizmeti sunumundaki özverili çalışmalarına dikkat çekti. Koruyucu hekimliğin önemine değinen İl Sağlık Müdürümüz, yeni Devlet Hastanesiyle birlikte vatandaşlara daha nitelikli ve kaliteli sağlık hizmeti sunulacağını vurgulayarak, tüm hekimlerin ve sağlık çalışanlarının Tıp Bayramını kutladı. Türk Tabipleri Birliği Isparta-Burdur Tabip Odası Başkanı Dr. Mehmet Ali Gökçe’nin hekimliğin tarihsel gelişimine ilişkin konuşmalarının ardından Sayın Valimiz Şerif Yılmaz tarafından, Primer Sezeryan oranı düşük olan Kadın Doğum Uzmanlarına Başarı Belgeleri verildi. Kadın Doğum Uzmanlarına Başarı Belgelerini takdim etmesinin ardından konuşma yapan Vali Yılmaz; “Sezeryan ülkenin en büyük problemlerinden bir tanesi. Sezeryanla doğum ticari kaygılarla yönelilen bir husus, o nedenle arkadaşlarımız ilimizde primer sezeryan oranını yüzde 13’lere indirdiler. Kendilerine bu konudaki başarılarından dolayı teşekkür ediyorum. Bugün geldiğimiz nokta açısından fiziki mekanlar gerçekten eskisiyle mukayese edilmeyecek kadar çok iyi durumda. Bunda bütün arkadaşların emeği var. Çünkü tüm bunlar özveriyle beraber, yakalanıyor. Herkese çok teşekkür ediyorum. Sağlık çalışanlarımızın Tıp Bayramını tebrik ediyorum” dedi. Vali Yılmaz’ın konuşmasının ardından program müzik dinletisi eşliğinde kapanış kokteyli ile sona erdi.

Untitled Document

 
     
  © Burdur Sağlık Müdürlüğü
Yeni Mah. İsmet İnönü Cad. No:42
Tel: 0248 233 48 59 Fax: 0248 233 45 51
E-Posta: burdur@saglik.gov.tr