Untitled Document

Elektronik Belge Yönetim Sistemi

İç Kontrol
Untitled Document

Bilimsel Araştırma Formları

Online Hizmet içi Eğitim Modülü
Bugün Nöbetçi Eczaneler
YENİ DEVA ECZANESİ
Burç Mah. İstasyon Cad. No:25/A
(0248) 2334111
Aylık Nöbetçi Eczane Listesi

 Hava Durumu

Bugün Hava Durumu
 
 
 
 
 
5 Günlük Hava Tahmini

Untitled Document Untitled Document

Untitled Document 
Organ Bağışının Önemini Vurgulamada Yeni Bir Anlayış
      
       Sağlık Müdürlüğü ekiplerimiz, evleri gezerek vatandaşlara organ bağışının önemini anlatıyor. Organ bağışı çalışmalarında ülkemizde bir ilk olarak ev ziyaretleri gerçekleştirerek vatandaşları bilgilendiren Sağlık Müdürlüğümüz ilk çalışmasını Tefenni İlçemizde gerçekleştirdi. İl Sağlık Müdürümüz Uz. Dr. Sırrı ŞENBAYRAM, Sunar ailesinin talebiyle evlerine konuk olduklarını ve aileden 5 kişinin organ bağışında bulunduğunu anlattı. Her insanın bir gün organa ihtiyaç duyabileceğini vurgulayan ŞENBAYRAM, vatandaşlarımızın bu konuda yeterli bilgiye sahip olmadıklarını, kafalarda hala birçok soru işaretleri bulunduğunu söyledi.
Kendilerine yapılan bilgilendirmenin ardından organlarını bağışlama kararı alan Ramazan SUNAR "Yetkililerden organ bağışının dinimizce caiz olduğunu öğrendikten sonra organlarımı bağışlamaya karar verdim, birine can vermek kadar güzel bir şey olamaz" diye konuştu.
Yakın zamanda annesi ve teyzesinin kalp yetmezliği sebebiyle vefat ettiğini ifade eden Ali SUNAR ise "Organ bağışı konusunda yeteri kadar bilgiye sahip olmadığımız için bugüne kadar organ bağışında bulunmamıştık ancak bugün evimize gelerek bizleri bu konuda aydınlatan İl Sağlık Müdürlüğüne çok teşekkür ediyor ve organlarımı bağışlıyorum” dedi.
Untitled Document

 
     
  © Burdur Sağlık Müdürlüğü
Yeni Mah. İsmet İnönü Cad. No:42
Tel: 0248 233 48 59 Fax: 0248 233 45 51
E-Posta: burdur@saglik.gov.tr