Untitled Document

Elektronik Belge Yönetim Sistemi

İç Kontrol
Untitled Document

Bilimsel Araştırma Formları

Online Hizmet içi Eğitim Modülü
Bugün Nöbetçi Eczaneler
ÖZCAN ECZANESİ
Yeni Mah.Şehit Ersan Sok. No:8/B BURDUR
(0248) 2334127
Aylık Nöbetçi Eczane Listesi

 Hava Durumu

Bugün Hava Durumu
 
 
 
 
 
5 Günlük Hava Tahmini

Untitled Document Untitled Document

Untitled Document 
Sağlıkta Uluslararası Başarı
 
      

Burdur 100'ü aşkın Dünya kenti arasından Dünya Sağlıklı Kentler Birliği’ne kabul edilen 7 yerden biri olmaya hak kazandı.

Burdur Valiliği İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde kurulan Sağlıklı Kentler Birliği İl Koordinatörlüğünün 04.12.2013 tarihinde yapmış olduğu başvuru Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından kabul edildi ve Burdur Dünya Sağlıklı Kentler Birliğine üye olmaya hak kazandı.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Sırrı Şenbayram, "Söz konusu üyeliğe kabul edilmelerinin çok önemli bir başarı olduğunu belirterek Burdur 100'ü aşkın Dünya kenti arasından birliğe kabul edilen 7 yerden biri olmaya hak kazanmıştır. Dünya Sağlıklı Kentler Birliği, Kent Sağlığı çalışmalarında önümüzü açacak çok önemli bir organizasyondur. Gerçekleştireceğimiz çok paydaşlı projelerle birliğin aktif üyelerinden biri olmayı hedefliyoruz. Paydaşlarımızla birlikte bu fırsatı etkin olarak kullanabildiğimiz takdirde Burdur’a getirisinin oldukça fazla olacağını düşünüyorum. 3 yıldır sürdürdüğümüz çalışmaların meyvesini almaktan da ayrıca mutluluk duyuyorum. Çalışmalarımız Burdur Valiliği İl Sağlık Müdürlüğü ve Burdur Belediyesi işbirliğinde yürümektedir. Karar alma mekanizmalarında Burdur Belediye Meclisi aktif rol almakta ve destek olmaktadır. Ayrıca Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, Halk Sağlığı Müdürlüğü, Kent Konseyi, Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği gibi bir çok kurum ve kuruluş çalışmalarımıza destek vermektedir. Emeği geçen herkese teşekkür ederim" dedi.

Son katılımlarla birlikte toplamda Türkiye’den sadece 5 üye birlikte yer alırken Dünya Sağlıklı Kentler Birliği üyeliği kazandırmış olduğu prestijin yanı sıra Uluslararası düzeyde bir çok projeye ortak olmanın önünü açacak. Ayrıca kent sağlığı çalışmalarında uluslararası düzeyde bir yol haritası çizilmiş olacak. Burdur'un uluslararası düzeyde tanınırlığı artacak.

Burdur 04.10.2013 tarihinde Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği üyeliğine kabul edilmiş ve Burdur Valiliği’nde yapılan değerlendirme toplantısında hedefin Dünya Sağlıklı Kentler Birliğine üyelik olduğu açıklanmıştı.

Untitled Document

 
     
  © Burdur Sağlık Müdürlüğü
Yeni Mah. İsmet İnönü Cad. No:42
Tel: 0248 233 48 59 Fax: 0248 233 45 51
E-Posta: burdur@saglik.gov.tr