Untitled Document

Elektronik Belge Yönetim Sistemi

İç Kontrol
Untitled Document

Bilimsel Araştırma Formları

Online Hizmet içi Eğitim Modülü
Bugün Nöbetçi Eczaneler
ÖZCAN ECZANESİ
Yeni Mah.Şehit Ersan Sok. No:8/B BURDUR
(0248) 2334127
Aylık Nöbetçi Eczane Listesi

 Hava Durumu

Bugün Hava Durumu
 
 
 
 
 
5 Günlük Hava Tahmini

Untitled Document Untitled Document

Untitled Document 
Sağlık Müdürlüğünden, Doğanın Akciğerleri İçin "NEFES ALIYORUZ" Etkinliği
    
       Doğanın Akciğerlerine Yeni Bronşlar Eklenirken İnsanların Akciğerleri Kontrol Edildi...Nefes alıyoruz projesinin Başlangıcı Bügdüz kasabasında yapıldı.
Konuya ilişkin açıklama yapan Sağlık Müdürü Uz. Dr. Sırrı Şenbayram, Bilindiği üzere; ormanlar dünyanın yeşil akciğerleridir, atmosferdeki karbondioksiti azaltırken oksijen miktarını artırırlar. Ormanlar dünyada 300 milyon insan için yaşam alanıdır, eğlenme, dinlenme ve boş zamanları değerlendirme imkanı sağlar. Havası, suyu, doğal görünümleri ve sakin ortamı ile özellikle şehirlerde yaşayan insanları kendisine çeker. Bu yönüyle insanların beden ve ruh sağlığı üzerinde olumlu rol oynar. Nefes almanın giderek zorlaştığı, yeşil alanların azaldığı ve her bir karış toprağı gözümüzün önünde yavaş yavaş yok edilmeye başlandığı günümüzde, önümüzdeki yıllarda yaşanabilecek olan hava kirliliği, su yetmezliği, aşırı kalabalığın getireceği psikolojik sorunların üstesinden gelmek oldukça zorlaşacak. dedi.
Açıklamasına devam eden Müdür Şenbayran, Müdürlüğümüzce yeşil alanların sağlığımıza olan etkisine dikkat çekmek amacıyla hayata geçirilen “Nefes Alıyoruz” Projesi kapsamında; öncelikli olarak İlimiz Büğdüz Kasabasında halkımıza birçok hastalığın tanısında (astım, KOAH, kronik bronşit, amfizem vb.) son derecede önemli ip uçları veren 80 vatandaşımıza Solunum Fonksiyon Testi (SFT) uygulanması ve yine eş zamanlı olarak Büğdüz Kasabası Ormanlık Alanında Müdürlüğümüz çalışanları ile birlikte 150 çam fidanı dikimi etkinliği gerçekleştirdik. Uzun soluklu bir proje olan “Nefes Alıyoruz” Projesi İlimiz genelinde farklı bölgelerde uygulanmaya devam edecektir. Son olarak, katkılarından ötürü Burdur Orman İşletme Müdürlüğüne, Burdur Belediyesine, Bügdüz Belediyesine, TEMA Burdur Temsilciliğine, Solunum fonksiyon taramasındaki desteklerinden ötürü Halk Sağlığı Müdürlüğüne Teşekkür ediyorum. Yeşil alanları gelecek nesillerden ödünç aldığımızı düşünmeli ve tüm toplumun hem bedensel hem de ruhsal sağlığı için yeşil alanların çok önemli bir unsur olduğunu akıldan çıkarmamalıyız. dedi.
Untitled Document

 
     
  © Burdur Sağlık Müdürlüğü
Yeni Mah. İsmet İnönü Cad. No:42
Tel: 0248 233 48 59 Fax: 0248 233 45 51
E-Posta: burdur@saglik.gov.tr