Untitled Document

Elektronik Belge Yönetim Sistemi

İç Kontrol
Untitled Document

Bilimsel Araştırma Formları

Online Hizmet içi Eğitim Modülü
Bugün Nöbetçi Eczaneler
YENİ DEVA ECZANESİ
Burç Mah. İstasyon Cad. No:25/A
(0248) 2334111
Aylık Nöbetçi Eczane Listesi

 Hava Durumu

Bugün Hava Durumu
 
 
 
 
 
5 Günlük Hava Tahmini

Untitled Document Untitled Document

Untitled Document 
"Bİz Gelene Kadar Size Emanet" Gölhisar' da
     
       Sağlık Müdürlüğümüz tarafından uygulamaya konan "Biz Gelene Kadar Size Emanet" projesinin dördüncü ayağı, Gölhisar ilçesinde uygulamaya konuldu.
İl Sağlık Müdür Yardımcımız Dr. Alper TEKER, yaptığı açıklamada, eğitimin içeriğinin uygulamalı ve teorik bilgilerden oluştuğunu, genel olarak toplumda ilk yardım bilincinin ve ilk yardım becerisinin artması gerektiğini söyledi. “Her köyde devlet görevlisi olarak muhtarlarımız ve imamlarımız bulunmaktadır. Dolayısıyla muhtar ve imamlarımız, o köyün kanaat önderleri, fikirlerine danışılan akil kişi konumundadır. Bu sebeple eğitim verdiğimiz muhtar ve imamlarımız, görev yaptıkları köylerde hem bilgilendirici, hem de acil bir durumda hemen ilkyardım yapabilecek yeteneğe sahip kişiler olacaklar" dedi.
Burdur'da etkili bir 112 Acil Sağlık Hizmetleri ağı bulunduğunu vurgulayan Sayın Dr. Alper TEKER, "Ancak ne kadar hızlı bir 112 ağımız olursa olsun, maalesef köylerde bazen öyle vakalar oluyor ki anında müdahale edilmesi gerekir. İşte o 1-2 dakikada müdahale edilmesi gereken olaylarda eğitim verdiğimiz muhtar ve imamların devreye girmesini bekliyoruz." diye konuştu.
Programın devamında, Gölhisar'daki köylerde görev yapan muhtar ve imamlara, Sağlık Müdürlüğümüzde görevli eğitimciler tarafından  temel  ilk yardım eğitimi verildi.
Untitled Document

 
     
  © Burdur Sağlık Müdürlüğü
Yeni Mah. İsmet İnönü Cad. No:42
Tel: 0248 233 48 59 Fax: 0248 233 45 51
E-Posta: burdur@saglik.gov.tr