Untitled Document

Elektronik Belge Yönetim Sistemi

İç Kontrol
Untitled Document

Bilimsel Araştırma Formları

Online Hizmet içi Eğitim Modülü
Bugün Nöbetçi Eczaneler
UÇAN ECZANESİ
Yeni Mah. Şehit Ersan Cad. No:7/C BURDUR
(0248) 2335900
Aylık Nöbetçi Eczane Listesi

 Hava Durumu

Bugün Hava Durumu
 
 
 
 
 
5 Günlük Hava Tahmini

Untitled Document Untitled Document

Untitled Document 
“5 Haziran Dünya Çevre Günü” Kutlu Olsun
 
       Bilindiği üzere; sanayileşme ve kentlerdeki nüfus yoğunlukları, çevre sorunlarının artmasına sebep olmuştur. Bütün ülkelerin ortak sorunu haline gelen çevre kirlenmesi, günümüzde insan sağlığını tehdit eder boyutlara ulaşmıştır. Ölümlere sebep olan solunum yolu hastalıklarının çoğu hava kirliliği sonucunda oluşmaktadır. Sanayi artıkları, spreyler, yakıtlarla ortaya çıkan gazlar, dumanlar, petrol, plastik ürünler, suni gübreler ve çöpler çevre kirlenmesine sebep olan en önemli etmenlerdir. Doğal kaynakların bilinçsizce tüketilmesi, dünyamızın düşüncesizce kirletilmesi, şüphesiz ki yaşamın sürekliliğini ve kalitesini olumsuz yönde etkilemektedir. İnsanların sürekli yaşadıkları yer olan çevreyi dağlar, ovalar, çayırlar, ormanlar, göller, denizler, ırmaklar oluşturur ve sadece devletlerin veya uluslar arası kuruluşların değil, hepimizin bu kavramlara sahip çıkması gerekiyor. Bu kapsamda;
İl Sağlık Müdürlüğümüz ile Lisinia Yaban Hayatı Koruma ve Rehabilitasyon Merkezinin ortaklaşa hayata geçirdiği, doğaya dost sağlıklı çocuklar yetiştirerek, gelecek nesillere yaşanılır sağlıklı bir dünya bırakmayı hedeflediğimiz “Gelecek Yaşam İçin Doğa Sağlıktır Projemiz” İlimiz genelindeki İlköğretim Okullarında devam etmektedir,
İl Sağlık Müdürlüğümüz, Türkiye Erozyonla Mücadele Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı (TEMA) Burdur Şubesi, Burdur Belediyesi, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü  işbirliğinde düzenlenen ülkelerinin katı atık ve çöplerini temizlemek ve toplumun farkındalığını arttırmak amacıyla Dünya Temizliği (World Cleanup) adı altında düzenlenen etkinlikte, Sağlık Müdürlüğümüz personeli ve aileleriyle birlikte İlimizin ve Burdur Gölü kıyısının çevre temizliğini gerçekleştirdik.
“Yeşili korumak, yaşamı korumaktır” sloganı ile yola çıkan Sağlık Müdürlüğümüz ve TEMA işbirliği sayesinde yaklaşık bin adet meşe palamudunu toprakla buluşturduk.
Gelecek nesillere iyi bir çevre bırakmak, yeşil alanları ve hayvanları koruyup çoğaltmak için herkesi üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmeye davet ediyor; “5 Haziran Dünya Çevre Günü”nü kutlarken, hepinize güzel, temiz bir çevrede, mutlu ve sağlıklı bir yaşam diliyorum.
                                                                                                                Uzm. Dr. Sırrı ŞENBAYRAM
                                                                                                                          İl Sağlık Müdürü
Untitled Document

 
     
  © Burdur Sağlık Müdürlüğü
Yeni Mah. İsmet İnönü Cad. No:42
Tel: 0248 233 48 59 Fax: 0248 233 45 51
E-Posta: burdur@saglik.gov.tr