Untitled Document

Elektronik Belge Yönetim Sistemi

İç Kontrol
Untitled Document

Bilimsel Araştırma Formları

Online Hizmet içi Eğitim Modülü
Bugün Nöbetçi Eczaneler
UÇAN ECZANESİ
Yeni Mah. Şehit Ersan Cad. No:7/C BURDUR
(0248) 2335900
Aylık Nöbetçi Eczane Listesi

 Hava Durumu

Bugün Hava Durumu
 
 
 
 
 
5 Günlük Hava Tahmini

Untitled Document Untitled Document

Untitled Document 
Yaşlılara Saygı Haftası
 
       Ülkemizde her yıl 18–24 Mart tarihleri arası "Yaşlılara Saygı Haftası" olarak kutlanmaktadır. Her insan için değişik mana ve önem ifade eden yaşlılık, hayatın çok özel bir dönemidir. Yaşlılarımız dün ile bugün arasında köprü kuran, kültürümüzü ve değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan en değerli varlıklarımızdır. Yaşlı bireylerin toplumla bütünleşmesi, daha aktif olması ve yaşama bağlı kılınmaları gerekir. Bir ömrün büyük kısmını topluma ve ülkeye hizmetle geçirmiş insanların, yaşlandıkları ve bakıma muhtaç oldukları dönemde ömürlerinin sonuna kadar insan onuruna yakışır bir şekilde bakım talep etme hakları vardır.
Bu kapsamda Müdürlüğümüz, insanımızın değer yargıları arasında var olan yaşlıya sevgi, dayanışma ve saygı yaklaşımını, değişen toplum yapısı içinde ve bilimin ışığında profesyonelce hizmet alanlarına taşıyarak yaşlı vatandaşlarımıza götürülecek sağlık hizmetlerin kalitesini ve çeşitliliğini artırmaya yönelik çalışmalarını sürdürmektedir. Bizleri bugünlere ve geleceğe hazırlayan yaşlılarımızın sağlıklı bir yaşam sürmelerini sağlayıcı politikalar yürütmek öncelikli hedeflerimiz arasındadır. Bu anlayışla Müdürlüğümüzce hayata geçirilen “Beni Unutma” Projesiyle; alzeimerlı hastalarımızın yakınlarına yönelik psikiyatri uzmanımızın koordinesinde gerçekleşecek profesyonel grup terapisi programlarında, hasta yakınları bir taraftan sorunlarının çözüm yollarını psikiyatristimize danışma olanağı bulurken diğer yandan karşılaştıkları sorunları birbirleriyle paylaşarak, yaşadıkları problemlerle mücadelede yalnız olmadıklarını hissedeceklerdir.
 Bu duygularla tüm büyüklerimizin “Yaşlılar Haftası”nı kutluyor, minnet ve şükran duygularımla yaşam sevinçlerinin hiç kaybolmadığı sağlıklı ve mutlu günler temenni ediyor, sevgi ve saygılar sunuyorum.
 
                                                                                                                          Uz. Dr. Sırrı ŞENBAYRAM
                                                                                                                                  İl Sağlık Müdürü
Untitled Document

 
     
  © Burdur Sağlık Müdürlüğü
Yeni Mah. İsmet İnönü Cad. No:42
Tel: 0248 233 48 59 Fax: 0248 233 45 51
E-Posta: burdur@saglik.gov.tr