Untitled Document

Elektronik Belge Yönetim Sistemi

İç Kontrol
Untitled Document

Bilimsel Araştırma Formları

Online Hizmet içi Eğitim Modülü
Bugün Nöbetçi Eczaneler
YENİ DEVA ECZANESİ
Burç Mah. İstasyon Cad. No:25/A
(0248) 2334111
Aylık Nöbetçi Eczane Listesi

 Hava Durumu

Bugün Hava Durumu
 
 
 
 
 
5 Günlük Hava Tahmini

Untitled Document Untitled Document

Untitled Document 
OYMAK Ailesinden İnsanlığa En Büyük Bağış
 
       İlimiz Gölhisar İlçesinde 24 Aralık 2013 tarihinde meydana gelen elim bir trafik kazasında hayatını kaybeden 8 yaşındaki F.O. isimli kız çocuğunun organları ailesi tarafından bağışlandı. Kaza sonrasında Burdur Devlet Hastanesinde tedavi altına alınan ancak yapılan tüm müdahalelere rağmen beyin ölümü gerçekleşen F.O. nun ailesiyle, Burdur Sağlık Müdürlüğü Organ Nakli İl Koordinatörlüğü organizasyonunda Burdur Devlet Hastanesi Organ Nakli Koordinatörlüğünce görüşülmüş ve acılı aile başka canlara yaşam vermek adına organ bağışında bulunabileceklerini belirtmişlerdir. Bunun üzerine Antalya’da bulunan bölge koordinasyon merkezi ile irtibata geçilerek organların nakledileceği kişiler belirlenmiş ve akşam saatlerinde Antalya Medical Park Hastanesinden gelen bir ekip ve Burdur Devlet Hastanesinden bir ekiple birlikte karaciğer ve böbrekler alınarak Akdeniz Üniversitesi ve Antalya Medical Park Hastanesinde bekleyen hastalara nakledilmek üzere yola çıkmıştır.
          Bu anlamlı bağışla organ bekleyen hastaların sağlıklarına kavuşabilmesi için milletimizin hissiyatlarından paylaşma duygusunu yeniden hatırlatan,yaptıkları bu davranışları ile topluma örnek olan ve bu acılı gününde organ bağışında bulunarak yeni umutlara yol açan ailemize başsağlığı, küçük kızımıza Allahtan rahmet ve organların nakledileceği kişilere de acil şifalar dilerim.
           Bu organizasyonun gerçekleşmesinde emekleri bulunan Organ Nakli İl Koordinatörü Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Alper TEKER’ e, Burdur Devlet Hastanesi Organ Nakli Koordinatörü Aysel KARAÇAM’ a, Sağlık Hizmetleri Şube Müdürü M. Faruk OZAN’ a, Burdur Devlet Hastanesi Yöneticisi Uz. Dr. Uğur ALTINIŞIK’ a, Burdur Devlet Hastanesi yoğun bakım ve ameliyathane ekibine, Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliğinde Uzman olarak görev yapan Dr. Yasin KÖPRÜ’ ye ve 112 personeline sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.
                                                                                                                                 Uzm. Dr. Sırrı ŞENBAYRAM
                                                                                                                                           İl Sağlık Müdürü
Untitled Document

 
     
  © Burdur Sağlık Müdürlüğü
Yeni Mah. İsmet İnönü Cad. No:42
Tel: 0248 233 48 59 Fax: 0248 233 45 51
E-Posta: burdur@saglik.gov.tr