Untitled Document

Elektronik Belge Yönetim Sistemi

İç Kontrol
Untitled Document

Bilimsel Araştırma Formları

Online Hizmet içi Eğitim Modülü
Bugün Nöbetçi Eczaneler
YENİ DEVA ECZANESİ
Burç Mah. İstasyon Cad. No:25/A
(0248) 2334111
Aylık Nöbetçi Eczane Listesi

 Hava Durumu

Bugün Hava Durumu
 
 
 
 
 
5 Günlük Hava Tahmini

Untitled Document Untitled Document

Untitled Document 
ENFEKSİYON HASTALIKLARININ DUAYEN HOCASI BURDUR’A GELİYOR…
 
       Başta AIDS Hastalığı olmak üzere enfeksiyon hastalıkları konusunda Dünya’nın sayılı uzmanlarından biri olan ve birçok çalışmaya imza atan Hacettepe Üniv. Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Serhat ÜNAL Burdur’a geliyor.
24.08.2013 günü saat 14:00 de İl Sağlık Müdürlüğü Konferans Salonunda gerçekleşecek toplantıda birinci basamak sağlık hizmetleri sunan hekimlere ve yardımcı sağlık personeline “ Erişkin Bağışıklaması ve İnfluenza Uygulamaları” konusunda eğitim verilecektir. İl Sağlık Müdürlüğü organizasyonunda düzenlenen toplantıya Halk Sağlığı Müdürlüğü, Türkiye İç Hastalıkları Uzmanlık Derneği(TİHUD) ve Burdur Aile Hekimleri Derneği (BURDAHED) destek vermektedir.
Prof. Dr. Serhat ÜNAL kimdir?
Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde görev yapmakta olan Serhat ÜNAL 1989 yılında doçent, 1995 yılında profesör kadrosuna atanmıştır.
Prof. Dr. Serhat ÜNAL 1991 yılından beri Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı İnfeksiyon Hastalıkları Ünitesi Öğretim Üyesi olarak çalışmaktadır. Türkiye İç Hastalıkları Uzmanlık Derneği Başkanlığını yürütmektedir.
Prof. Dr. Serhat ÜNAL'ın ulusal ve uluslararası dergilerde yayınlanmış 150 bilimsel yazısı, 180 bildirisi ve yurtiçinde yayınlanmış değişik kitaplarda 22 kitap bölümü mevcuttur. Değişik konularda yayınlanmış 12 kitap editörlüğü bulunmaktadır.
İLGİ ALANLARI
  • Gram pozitif bakterilerde değişik antibiyotiklere direnç mekanizmaları
  • Infeksiyon hastalıklarının tanısında PCR kullanımı
  • HIV Infeksiyonu
  • Immunkompromize hastalarda görülen infeksiyonlar
Untitled Document

 
     
  © Burdur Sağlık Müdürlüğü
Yeni Mah. İsmet İnönü Cad. No:42
Tel: 0248 233 48 59 Fax: 0248 233 45 51
E-Posta: burdur@saglik.gov.tr