Untitled Document

Elektronik Belge Yönetim Sistemi

İç Kontrol
Untitled Document

Bilimsel Araştırma Formları

Online Hizmet içi Eğitim Modülü
Bugün Nöbetçi Eczaneler
YENİ DEVA ECZANESİ
Burç Mah. İstasyon Cad. No:25/A
(0248) 2334111
Aylık Nöbetçi Eczane Listesi

 Hava Durumu

Bugün Hava Durumu
 
 
 
 
 
5 Günlük Hava Tahmini

Untitled Document Untitled Document

Untitled Document 
24 Kasım Öğretmenler Günü
 
       Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK'ün 24 Kasım 1928 tarihinde Bakanlar Kurulunun kendisine verdiği Başöğretmen ünvanını kabul etmesinin yıldönümü olan 24 Kasım tarihi, 1981 yılından bu yana da Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır.
Öğretmen; insanları eğitmeyi ve öğretmeyi meslek edinen, rehberlik eden, yön veren ve yaşama hazırlayan kimsedir. Öğretmenlik, malzemesi insan olan ve başlı başına bir amaç olmaktan öte, bizleri gayemize ulaştıran insanlık tarihinin en anlamlı, en onurlu ve ölümsüz mesleğidir.
Ülkemizin gelişmesi, eğitimli gençler sayesinde mümkündür. Eğitim, toplumların çağdaş uygarlık düzeyine yükselmesinde en önemli araç, öğretmenlerimiz de bu anlamda en büyük gücümüzdür. Çocuklarımızın ve gençlerimizin milli ve manevi değerlere sahip, kendine güvenen, özgür düşünen bireyler olarak yetişmelerinde en büyük rol öğretmenlerindir. Her öğretmen, çocuklarımız için, geleceğimiz için bir umut ışığıdır.
Milli birlik ve beraberlik ruhunu gençliğe kazandırarak ortak amaçlarda birleştirmek için manevi bir hazla görevini övgüye değer bir şekilde yerine getirmektedirler. Onların verdikleri bilimsel, çağdaş, mesleki ve sosyal eğitimle; güçlü, bilgili ve gelişmelere açık bireyler yetişecek, geleceğe daha emin adımlarla ilerleyen bir toplum yaratılacaktır. Türk öğretmeninin gösterdiği bu başarının altında ise Başöğretmen Ulu Önder Atatürk’ün ve onun ilkelerinden aldıkları destek ve güç yatmaktadır.
Bu duygu ve düşüncelerle tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutlar, bu ulvi görevi ifa eden değerli öğretmenlerimize sağlık, başarı ve huzur dileklerimle, saygılarımı sunarım.
 
                                                                                                                                                  Uzm. Dr. Sırrı ŞENBAYRAM
                                                                                                                                                          İl Sağlık Müdürü

 
Untitled Document

 
     
  © Burdur Sağlık Müdürlüğü
Yeni Mah. İsmet İnönü Cad. No:42
Tel: 0248 233 48 59 Fax: 0248 233 45 51
E-Posta: burdur@saglik.gov.tr