Untitled Document

Elektronik Belge Yönetim Sistemi

İç Kontrol
Untitled Document

Bilimsel Araştırma Formları

Online Hizmet içi Eğitim Modülü
Bugün Nöbetçi Eczaneler
ÖZCAN ECZANESİ
Yeni Mah.Şehit Ersan Sok. No:8/B BURDUR
(0248) 2334127
Aylık Nöbetçi Eczane Listesi

 Hava Durumu

Bugün Hava Durumu
 
 
 
 
 
5 Günlük Hava Tahmini

Untitled Document Untitled Document

Untitled Document 
Burdur'da İlk Tıp Bayramı Resepsiyonu
    
      

İl Sağlık Müdürlüğü tarafından 14 Mart Tıp Bayramı Resepsiyonu düzenlendi. Serenler Tepesi Restoranında düzenlenen resepsiyona Vali Hasan Kürklü, eşi Nesibe Kürklü hanımefendi, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Vali Yardımcısı Bahir Altunkaya, Vali Yardımcısı Hayri Sandıkçı, Vali Yardımcısı Hamdullah Suphi Özgödek, İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Sırrı Şenbayram, Burdur Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Reha Sermed Aygören, Halk Sağlığı Müdürü Dr. Sevinç Sütlü ve hekimler katıldı.
Çanakkale Zaferinin 100. yılı olduğunu hatırlatarak sözlerine başlayan İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Sırrı Şenbayram, "yaklaşık 9 ay süren muharebeler boyunca sağlık kuruluşlarının özverili çalışması, cephede kitlesel ölümlere yol açan önemli bulaşıcı salgın hastalık meydana gelmesini engellemiş. Bu süre zarfında cepheden 110 bin yaralı 71 bin hasta mevzi hastanelerine sevk edilmiş. Sadece 61 tane doktorun görev yaptığı Çanakkale Savaşındaki yaralı ve hastalara tahsis edilmiş 9 bin 950 tane, 14 tane sahra hastanesi söz konusu. 8 buçuk ay zarfında 50 bin civarı hasta ve yaklaşık 23 bin civarı yaralı tedavi edilmiş. 9 bin 950 hastanenin sevk ve idaresi için yaklaşık bin tane hekime ihtiyaç var. Bin tane hekime ihtiyaç olan bir yerde sadece 61 tane hekim bu işi başarmış.
Bu işi mucize olarak algılamamızın sebebi şu; sağlık ordusunun özveri ile çalışan personelleri o zamanki hekim ve sağlık çalışanlarımız, bu şartlarda daha yüzde 11.6 yaralılarda, 2.7 gibi bir ölüm oranı olmuş.
Çanakkale'deki hekimlerin ve sağlık çalışanların gösterdiği gayret gerçekten bir tıbbi başarıdır. Tıp tarihinde bazı mucizelerden bahsediyorsak biride Çanakkale Zaferindeki Türk Hekimlerinin başarısıdır. Bu söz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün beni Türk Hekimlerine Emanet edin sözünü neden söylediğini anlamamıza yol açmaktadır" diye konuştu.
Vali Hasan Kürklü ve eşi Nesibe Kürklü hanımefendi tarafından yılın doktorları seçilen Dr. Bünyamin Sağlam ve Dr.Gökçe Tereklioğlu programa gelemedikleri için kendilerine verilmesi üzerine meslektaşlarına takdim edildi. Ayrıca mesleğinde 30 yılını doldurmuş olan Dr. Abdullah Altınkaynak'a Vali Hasan Kürklü tarafından plaket takdim edildi.
Hekimlerin 14 Mart Tıp Bayramını tebrik eden Vali Hasan Kürklü, Sağlıklı, huzurlu bir çalışma hayatı diledi.
Vali Hasan Kürklü, eşi Nesibe Kürklü hanımefendi, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Sırrı Şenbayram, Burdur Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Reha Sermed Aygören, Halk Sağlığı Müdürü Dr. Sevinç Sütlü, "14 Mart Tıp Bayramımız Kutlu Olsun" yazılı pastayı kestiler.

Untitled Document

 
     
  © Burdur Sağlık Müdürlüğü
Yeni Mah. İsmet İnönü Cad. No:42
Tel: 0248 233 48 59 Fax: 0248 233 45 51
E-Posta: burdur@saglik.gov.tr