Untitled Document

Elektronik Belge Yönetim Sistemi

İç Kontrol
Untitled Document

Bilimsel Araştırma Formları

Online Hizmet içi Eğitim Modülü
Bugün Nöbetçi Eczaneler
YENİ DEVA ECZANESİ
Burç Mah. İstasyon Cad. No:25/A
(0248) 2334111
Aylık Nöbetçi Eczane Listesi

 Hava Durumu

Bugün Hava Durumu
 
 
 
 
 
5 Günlük Hava Tahmini

Untitled Document Untitled Document

Untitled Document 
Acil Yardım ve Afet Yönetiminde Kurumlar Dayanışması
   
      

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Sağlık Yüksek Okulu Acil Yardım ve Afet Yönetimi Bölümü tarafından “Staj ve Uygulamalarda Kurumlar Arası Eşgüdüm” konulu çalıştay düzenlendi.

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Konferans Salonu’nda düzenlenen çalıştaya, konuşmacı olarak İl Sağlık Müdürümüz Uz. Dr. Sırrı ŞENBAYRAM,Halk Sağlığı Müdürü Dr. Sevinç Pehlivan Sütlü Acil Yardım ve Afet Yönetimi Bölüm Başkanı Murat Kuş, Sağlık Yüksek Okul Müdürü Prof. Dr. Mehmet Şükrü Gülay, İl Afet Acil Durum Müdürü Mehmet Oral ve Burdur Devlet Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Serhat Korkmaz katıldı.

Çalıştayda staj ve uygulamalarda kurumlar arası eşgüdümün sağlanması için, acil sağlık hizmetleri şube müdürlüğünde görevli personelin nöbetlerinin dengeli şekilde planlanması halinde oradaki çalışan ve aynı zamanda üniversite öğrencisi olan görevlilerden daha iyi verim alınabileceği konusu gündeme getirildi. Sağlık Müdürlüğü bünyesindeki ambulansların bölüm öğrencileri tarafından kullanılabilmesi için bazı günlerde yüksekokula tahsisi üzerinde duruldu. Uygulama derslerinde görevli öğretim elemanlarının bulundukları hastanedeki personelin rehberliğine ve yardımına başvurabileceği, yine görevli öğretim elemanlarının yanlarındaki malzemeyi bırakabilecekleri sabit bir mekana ihtiyaç duyulabileceği, öğretim elemanlarını öğrencilerle yüzyüze yapacakları kısa görüşmeler ve uyarılar için müsait bir alan tahsisinin gerekeceği konuları üzerinde duruldu. Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu Acil Yardım ve Afet Yönetim Bölümü ve diğer kurumların ortak katkılarıyla bilimsel çalışmalar yapılabilmesi için gerekli koordinasyonun sağlanmasının önemine dikkat çekildi.

 

Untitled Document

 
     
  © Burdur Sağlık Müdürlüğü
Yeni Mah. İsmet İnönü Cad. No:42
Tel: 0248 233 48 59 Fax: 0248 233 45 51
E-Posta: burdur@saglik.gov.tr