Untitled Document

Elektronik Belge Yönetim Sistemi

İç Kontrol
Untitled Document

Bilimsel Araştırma Formları

Online Hizmet içi Eğitim Modülü
Bugün Nöbetçi Eczaneler
UÇAN ECZANESİ
Yeni Mah. Şehit Ersan Cad. No:7/C BURDUR
(0248) 2335900
Aylık Nöbetçi Eczane Listesi

 Hava Durumu

Bugün Hava Durumu
 
 
 
 
 
5 Günlük Hava Tahmini

Untitled Document Untitled Document

Untitled Document 
22 Mart Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri Günü
 
      

       Acil Sağlık Hizmetleri, özünde fedakârlık, azim ve özveri bulunan halkımızın en zor anlarında ihtiyaç duyduğu sağlık hizmetidir. Kaza, yangın gibi felaketler sonucunda yaralananlara, kalp krizi, felç, solunum yetersizliği gibi nedenlerle ani hastalanan insanlara ilk müdahaleyi yapan sağlık çalışanları olan Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri, ambulanslarda, hastanın güvenli ve sağlıklı şekilde hastaneye ulaştırılmasında önemli bir görev üstlenmektedir.
       Son yıllarda sağlık sisteminin vitrini konumunda bulunan acil sağlık hizmetleri şüphesiz bu alanda büyük bir özveri ile çalışan sağlık çalışanlarının omuzlarında taşınmaktadır. Kaza geçirmiş evladını hastanede bırakarak hiç tereddüt etmeden vakaya giden, insanlığın bile donduğu zemheri ayazda sırtındaki montu çıkararak minik bebeğe kundak yapan, karla kaplı yollarda bile elinde kürekle yolları açarak hastaya ulaşan, fedakârlığın sembolü olmuş bir mesleğin fertleridir onlar.
      Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri,7 gün 24 saat en zor şartlar altında hasta ve yaralıların yardımına koşan, gerektiğinde kendi canını hiçe sayarak ihtiyacı olana yardım elini uzatan, fedakâr sağlık çalışanları olarak saygın bir görev icra etmektedirler.
      Her şeye rağmen yılmadan mücadele eden ve en olumsuz anda bile yüzünden sevgi ve şefkat tebessümünü esirgemeyen, değerli acil sağlık hizmeti sunan çalışanlarımızın 22 Mart Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri gününü kutluyor; kurtarılacak hayatlar adına hepinize sonsuz teşekkürlerimizi sunuyor ve görevi başında hayatını kaybeden görev şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyoruz.

Untitled Document

 
     
  © Burdur Sağlık Müdürlüğü
Yeni Mah. İsmet İnönü Cad. No:42
Tel: 0248 233 48 59 Fax: 0248 233 45 51
E-Posta: burdur@saglik.gov.tr