Untitled Document

Elektronik Belge Yönetim Sistemi

İç Kontrol
Untitled Document

Bilimsel Araştırma Formları

Online Hizmet içi Eğitim Modülü
Bugün Nöbetçi Eczaneler
UÇAN ECZANESİ
Yeni Mah. Şehit Ersan Cad. No:7/C BURDUR
(0248) 2335900
Aylık Nöbetçi Eczane Listesi

 Hava Durumu

Bugün Hava Durumu
 
 
 
 
 
5 Günlük Hava Tahmini

Untitled Document Untitled Document

Untitled Document 
Burdur’da Nefes Kesen UMKE tatbikatı
      
  
       Yeşilova ilçesinin Tınaztepe Mevkii’ndeki Salda Kayak Merkezi’nde yapılan tatbikata Antalya, Isparta ve Burdur UMKE ekipleri katıldı.
84 personelin görev aldığı tatbikatta, bölge illerinde yaşanabilecek afet ile vatandaşların sağlık ile ilgili sıkıntılarında, bakanlıkça tahsis edilen tam donanımlı araçlarla hasta ve kazazedelere yönelik kurtarma operasyonlarının provası yapıldı.
UMKE Antalya, Isparta ve Burdur ekiplerince ortak tatbikat icra edildiğini anlatan Burdur Sağlık Müdür Yardımcımız Dr. Alper Teker, “Toplam 84 personelimizin katılım sağladığı bir kış tatbikatı gerçekleştirilmektedir. Tatbikatlar bölgemizde planlı olarak, yaz-kış çeşitli aralıklarla tüm illerimizle gerçekleştirilmekte ve ekiplerimizin her zaman vakalara, afetlere hazır bir şekilde olması sağlanmaktadır. Eğitimlerde personelimiz hasta ve yaralı bulma, paketleme, taşıma, nakletme gibi çeşitli eğitimler yaptılar. Paletli ambulanslarımızla personellerimize, güvenli ve ileri sürüş eğitimleri verildi. Salda Kayak Merkezi’nde ekip elemanlarımıza karda arama kurtarma çalışmaları gösterilmektedir. Ekiplerimizin hepsi gerek ülkemizdeki gerek yurt dışındaki pek çok afette görev almış, çalışmış, tecrübeli arkadaşlardır. Bu tatbikatlarda onarın tecrübelerine katkı sağlayacaktır” dedi
Bu tatbikatın, herhangi bir afet ya da çığ düşmesi durumda UMKE ekiplerinin hareket kabiliyetini değerlendirmesi açısından oldukça önemli olduğunu vurgulayan UMKE Burdur birim sorumlusu Şaban Çetin, “Tam donanımlı araçlarımızla 112 ekiplerinin ulaşamayacağı, ücra yerlere UMKE ekipleri olarak biz ulaşıyoruz. Bölgede, herhangi bir çığ düşmesi ya da kayak merkezine kayak yapmaya gelen vatandaşlarımızın kaza geçirmesi veya kaybolması durumunda, başarılı ve zamanında müdahale edebilmek için bölgeyi tanımak amacıyla tatbikatımızı Salda Kayak Merkezi’nde yaptık. Böylece ekiplerimizi eğitmiş oluyoruz” dedi.
Untitled Document

 
     
  © Burdur Sağlık Müdürlüğü
Yeni Mah. İsmet İnönü Cad. No:42
Tel: 0248 233 48 59 Fax: 0248 233 45 51
E-Posta: burdur@saglik.gov.tr