Untitled Document

Elektronik Belge Yönetim Sistemi

İç Kontrol
Untitled Document

Bilimsel Araştırma Formları

Online Hizmet içi Eğitim Modülü
Bugün Nöbetçi Eczaneler
UÇAN ECZANESİ
Yeni Mah. Şehit Ersan Cad. No:7/C BURDUR
(0248) 2335900
Aylık Nöbetçi Eczane Listesi

 Hava Durumu

Bugün Hava Durumu
 
 
 
 
 
5 Günlük Hava Tahmini

Untitled Document Untitled Document

Untitled Document 
7 Nisan Dünya Sağlık Günü
 
      

Bilindiği üzere; Dünya Sağlık Örgütü Anayasası’nın yürürlüğe girdiği tarih olan 7 Nisan 1948 tarihinden bu yana her yıl 7 Nisan günü “Dünya Sağlık Günü” olarak kutlanmaktadır. Bu gün kapsamında her yıl dünyada halk sağlığı açısından öncelikli bir sağlık sorunu tema olarak seçilmekte ve bu çerçevede çalışmalar yürütülmektedir. 2015 yılı Dünya Sağlık Günü Teması “Tarladan Tabağa Gıda Güvenilirliği” olarak belirlenmiş ve toplumda gıda güvenilirliği konusunda farkındalık yaratılması hedeflenmiştir.
Herkes güvenilir ve sağlıklı beslenme alışkanlıklarını geliştirecek gıdaları satın alma ve tüketme hakkına sahiptir. Bu yıl ki Dünya Sağlık Günü temasına uygun olarak hayata geçireceğimiz, “Bilinçli Tarım, Sağlıklı Çiftçi” Projesiyle, çiftçilerimize doğru ilaçlama yöntemlerini birebir öğreterek hem güvenilir gıdaların yetişmesini, hem de halk sağlığının korunmasını hedeflemekteyiz. Sağlıklı yaşam, her insanın doğumuyla birlikte elde ettiği ve insan olmaktan dolayı kazandığı bir haktır ve sağlıklı toplum, sağlıklı gelecek demektir. “Sağlıklı bireyler, sağlıklı toplumlar yaratır” düşüncesiyle hareketle halkın sağlık konusunda aydınlatılması ve nitelikli sağlık hizmetini eşit imkanlarda, koşulsuz sunabilmek için yürüttüğümüz faaliyetler neticesinde bugün geldiğimiz noktada sağlık çalışanlarımızın bilgi, tecrübe ve özverili çalışmalarının katkıları büyüktür.
Bu anlamlı günde vatandaşlarımızın ve tüm sağlık çalışanlarımızın “7 Nisan Dünya Sağlık Günü”nü en içten dileklerimle kutlarım.
                                                                                                                                      Uz. Dr. Sırrı ŞENBAYRAM
                                                                                                                                               İl Sağlık Müdürü

Untitled Document

 
     
  © Burdur Sağlık Müdürlüğü
Yeni Mah. İsmet İnönü Cad. No:42
Tel: 0248 233 48 59 Fax: 0248 233 45 51
E-Posta: burdur@saglik.gov.tr