Untitled Document

Elektronik Belge Yönetim Sistemi

İç Kontrol
Untitled Document

Bilimsel Araştırma Formları

Online Hizmet içi Eğitim Modülü
Bugün Nöbetçi Eczaneler
UÇAN ECZANESİ
Yeni Mah. Şehit Ersan Cad. No:7/C BURDUR
(0248) 2335900
Aylık Nöbetçi Eczane Listesi

 Hava Durumu

Bugün Hava Durumu
 
 
 
 
 
5 Günlük Hava Tahmini

Untitled Document Untitled Document

Untitled Document 
Sağlık Müdürlüğünden Türkiye’de Bir ilk Proje “Öğren Öğret”
 
       Öğren, Öğret projesi hakkında basın açıklaması yapan İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Sırrı ŞENBAYRAM, diğer projeler arasında, bu projenin çalışmalara farklı bir boyut kazandıracağını, şu ana kadar yapılan birçok çalışmanın yanı da, sıra dışı bir çalışma olduğunu, İletişim alanında en önemli etkinin, vatandaşın kendisinin olduğunu, vatandaşın vatandaşa verdiği bilginin çok etkili olduğunu, ancak en büyük endişelerin yanlış bilgi verilmesi olduğunu, kişilerin birbirlerine bir takım bilgiler verdiğini, bu bilgilerin kulaktan dolma bilgilerle verildiğini belirtti.
Ellerinde vatandaş gibi güçlü bir iletişim araçlarının olduğunu söyleyen Sağlık Müdürü Uz. Dr. Sırrı ŞENBAYRAM, "vatandaşın vatandaşa bazı konularda bilgi vermesini neden yararımıza kullanmıyoruz diye düşündüklerini, bu projeyi iletişim kanalında etkili olarak kullanabileceklerini, sağlıkla ilgili doğru bilgileri vatandaşın evinin içerisine kadar iletebilecekleri yöntem geliştirdiklerini, öğren, öğret ailesi gönüllüleri temel sağlık bilgileri sayılabilecek küçük bilgilerle donatacaklarını, böylelikle öğren - öğret ailesine katılan vatandaşların diğer vatandaşları sağlık hakkında bilgilendireceklerini söyledi.
Açıklamasında vatandaşlara teşekkür eden Sırrı ŞENBAYRAM  başlangıç olarak küçük grupla başlanacağının daha sonra sayının artacağını, aynı zamanda bu çalışma yöntemiyle sağlık çalışanlarına şiddeti azaltılmasında hedeflediklerini, Öğren - öğret projesine katılan gönüllülere Akademik bilgiler değil 'Hap' olarak tarif ettikleri bilgiler verileceğini ve profesyoneller nezdinde yapılacak testlerden sonra gönüllülerin sağlık ordusuna yardımcı olmak üzere faaliyet göstereceklerini dile getirdi.
 Toplantıda sunum gerçekleştiren Araştırma, Bilgi Sistemleri, Sağlığın Geliştirilmesi ve Halk Sağlığı Şube Müdürü Ramazan ÇAKIROĞLU, Sağlık Bakanlığı politikalarına, Hedef ve stratejilerine uygun konularda eğitim vereceklerini, eğitimlerde ilk etap konuları olarak akılcı ilaç kullanımı, organ bağışı, obezite ve hareketli yaşam, kanserde erken teşhis ve tarama, sigara, tütün ve tütün mamulleri ve sağlık çalışanlarına şiddet konularının yer alacağını açıkladı.
Untitled Document

 
     
  © Burdur Sağlık Müdürlüğü
Yeni Mah. İsmet İnönü Cad. No:42
Tel: 0248 233 48 59 Fax: 0248 233 45 51
E-Posta: burdur@saglik.gov.tr