Untitled Document

Elektronik Belge Yönetim Sistemi

İç Kontrol
Untitled Document

Bilimsel Araştırma Formları

Online Hizmet içi Eğitim Modülü
Bugün Nöbetçi Eczaneler
YENİ DEVA ECZANESİ
Burç Mah. İstasyon Cad. No:25/A
(0248) 2334111
Aylık Nöbetçi Eczane Listesi

 Hava Durumu

Bugün Hava Durumu
 
 
 
 
 
5 Günlük Hava Tahmini

Untitled Document Untitled Document

Untitled Document 
SAYIN BAKANIMIZIN KURBAN BAYRAMI MESAJI
 
       Kurban Bayramına yeniden kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Millet olarak birbirimizi yeniden kucaklıyor, bütünleşiyoruz. Öncelikle milletimizin, gönül coğrafyalarımızın ve İslam aleminin Kurban Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum. Bayramın yeryüzüne ve bütün insanlığa; barış ve adalet getirmesini diliyorum.
Kurban Bayramı; biz Müslümanlar için bir ibadet olduğu kadar, bütün insanlığı huzur ve esenlik iklimine çağıran evrensel bir mesaj... Bu mesajın özü; sevgi ve paylaşmak. Sevgiyle paylaşmak... Bu mesaj; tüm insanlığın yaralarını tedavi edecek güçlü bir merhem, bir reçete... Bu reçeteye hepimizin ihtiyacı var.
Çok şükür; her bayram olduğu gibi bu bayram da ülkemizin dört bir yanına neşe ve sevinç yayılacak. Milletimizin her bir ferdi üstüne düşeni eda edecek. Milletimiz; baba ocağını şenlendirmek için yola çıkacak. Milyonlarca vatandaşımız yer değiştirecek.
Her yıl yaşanan kazaların, elim olayların yaşanmaması için, bütün vatandaşlarımızdan azami dikkat rica ediyorum. Hızdan uzak durun. Uykusuz ve yorgun yola çıkmayın. Mümkünse gidiş ve dönüşleri son güne bırakmayın.
Acemi kasap vakaları bayramı maalesef zehir ediyor, hayati riskler oluşturuyor. Ehil olmayanların kurban kesmelerine lütfen müsaade etmeyin. Kurbanlarımızın kesimini hijyenik ortamlarda uzmanlara yaptırın. Parklarda, yol kenarlarında, kamuya açık alanlarda; bize, ülkemize, medeniyetimize yakışmayan görüntülerin oluşmasına izin vermeyelim. Kurbanlarımızın veteriner kontrolünden geçtiğinden, sağlıklı olduğundan emin olalım. Resmi kurumların denetiminde olan ve belediyelerimizin sağladığı kurban kesim yerlerini tercih edelim. Kurban atıklarını, toprağa gömmeyi ihmal etmeyelim.
 
 Kurban Bayramı; aynı zamanda bol etli sofralar demek. Etleri dinlendirmeden tüketmemeye dikkat edelim. Aşırı yağlı et tüketmekten, ete yüklenmekten lütfen kaçınalım.
Sağlık Bakanlığı, milletimizin huzur ve esenlik içinde bir bayram geçirmesi için hazır. İnşallah gerek olmak olmaz ama doktorlarımız, acil servislerimiz, sağlık çalışanlarımız bayram boyunca görevinin başında olacak.
Tüm sağlık çalışanlarımızın, aziz milletimizin bayramını kutluyor,
Bayramın tüm insanlığa barış ve adalet; sağlık ve afiyet getirmesini diliyorum.
 
Bayram kalplerimizi yakınlaştırsın.
Kurban Bayramımız mübarek olsun.
İlgili video için tıklayınız.
                                                                                                                          Dr. Mehmet Müezzinoğlu
                                                                                                                              T.C. Sağlık Bakanı 
Untitled Document

 
     
  © Burdur Sağlık Müdürlüğü
Yeni Mah. İsmet İnönü Cad. No:42
Tel: 0248 233 48 59 Fax: 0248 233 45 51
E-Posta: burdur@saglik.gov.tr