Untitled Document

Elektronik Belge Yönetim Sistemi

İç Kontrol
Untitled Document

Bilimsel Araştırma Formları

Online Hizmet içi Eğitim Modülü
Bugün Nöbetçi Eczaneler
YENİ DEVA ECZANESİ
Burç Mah. İstasyon Cad. No:25/A
(0248) 2334111
Aylık Nöbetçi Eczane Listesi

 Hava Durumu

Bugün Hava Durumu
 
 
 
 
 
5 Günlük Hava Tahmini

Untitled Document Untitled Document

Untitled Document 
Örnek Çocuk Projesi Başladı
      
  
       6 yaşında süt azılarının arkasından "6 yaş dişleri" dediğimiz daimi dişler sürmeye başlar. Bu dişler alt ve üst çenede sağlı sollu ikişer tane olmak üzere toplam dört tanedir. Genellikle süt dişi zannedildikleri için çürüdüklerinde tedavi edilmeyip çekilirler. Halbuki diş sistemi için çok önemli olan bu dişlerin çekilmesi dişlerde tedavisi çok zor olan çapraşıklıklara neden olur.
   "Örnek Çocuk Projesi" yle ilköğretim ikinci sınıf öğrencilerine, daimi altı yaş dişlerinin sürmesiyle birlikte karışıkdişlenme döneminde, fırçalama alışkanlığının kazanılması amaçlanarak, kalıcı dişleri çürümeye başlamadan önlem almak hedeflenmektedir. 1 ay boyunca ilköğretim okullarındaki öğrencilere beslenme saatinden sonra dişlerini arkadaşlarıyla birlikte fırçalayarak alışkanlık kazandırılması, fırça ve macunlarını yanlarında taşıyarak sorumluluklarının bilincinde bir birey olmaları yolunda adım atılamsı amaçlanmış olup 1 ay sonra alışkanlık kazanan öğrencilere örnek çocuk sertifikası verilmesi planlanmaktadır.
     Bu kapsamda "Örnek Çocuk Projesi" ilk olarak Sağlık Müdürlüğü ve okul idarecilerininde katılımıyla, Dt. Aslıhan YAZICI tarafından verilen eğitimle Burdur TOKİ Yahya Kemal Beyatlı İlköğretim Okulu ikinci sınıf öğrencilerine anlatıldı.
Untitled Document

 
     
  © Burdur Sağlık Müdürlüğü
Yeni Mah. İsmet İnönü Cad. No:42
Tel: 0248 233 48 59 Fax: 0248 233 45 51
E-Posta: burdur@saglik.gov.tr