Untitled Document

Elektronik Belge Yönetim Sistemi

İç Kontrol
Untitled Document

Bilimsel Araştırma Formları

Online Hizmet içi Eğitim Modülü
Bugün Nöbetçi Eczaneler
ÖZCAN ECZANESİ
Yeni Mah.Şehit Ersan Sok. No:8/B BURDUR
(0248) 2334127
Aylık Nöbetçi Eczane Listesi

 Hava Durumu

Bugün Hava Durumu
 
 
 
 
 
5 Günlük Hava Tahmini

Untitled Document Untitled Document

Untitled Document 
"Her Bağış Yeni Bir Hayat" Hazır mısınız ?
     
       Sağlık Bakanlığı tarafından Organ Bağışı haftası nedeniyle “Her Bağış Yeni Bir Hayattır: Hazır mısınız?” konulu etkinlik düzenlendi. ATO Congresium’da gerçekleşen etkinlikte Sağlık Bakanı Mehmet MÜEZZİNOĞLU, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet GÖRMEZ, Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Prof. Dr. İrfan ŞENCAN, organ nakli bekleyen ve organ nakli olmuş genç hastalar, ölen yakınlarının organlarını bağışlamış aileler ve ilimizi temsilen İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Sırrı ŞENBAYRAM başkanlığında bir heyet katıldı.
Organ bağışının İslam dinine göre hiçbir sakıncasının olmadığını belirten Görmez, “Dini, ilmi, tıbbi, hukuki şartlar yerine geldikten sonra bizim organlarımızı bağışlamamız candan cana giden en büyük sadakadır.” dedi. Ankara ATO Congresium’da düzenlenen etkinliğe katılan Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu da ülke genelinde ruhsatlandırılmış tam donanımlı 111 nakil merkezi olduğunu belirterek, “Nakil sayısı bakımından Avrupa’da üst sıralardayız ancak hâlâ 24 bin kişi organ bekliyor. Nakillerin çoğu canlıdan gerçekleştirilmekte. Organ nakli olmuş hastalarda başarı ve sağ kalım oranı yüzde 85-96’yla Avrupa ile eşdeğer.” diye konuştu.
Konuşmaların ardından ölen yakınlarının organlarını bağışlamış olan Burdurlu ve diğer bağışçı ailelere plaket takdim edildi
Untitled Document

 
     
  © Burdur Sağlık Müdürlüğü
Yeni Mah. İsmet İnönü Cad. No:42
Tel: 0248 233 48 59 Fax: 0248 233 45 51
E-Posta: burdur@saglik.gov.tr